Serwer poczty i www


Osoby zainteresowane pocztą w domenie "inds.pl" prosimy o kontakt telefoniczny z administratorami sieci.

Konto przysługuje każdemu kto jest członkiem Stowarzyszenia Miłośników Internetu "INDS" i wyrazi chęć jego posiadania. Za treści umieszczane na kontach odpowiada użytkownik do którego konto należy. Wszystkie połączenia są logowane. Konta te są darmowe i jest możliwość założenia na nich strony internetowej. Pojemność każdego z kont wynosi 4 GB ( łącznie na pocztę i pliki wgrane przez użytkownika ), a maksymalny plik na nim umieszczony nie może być większy niż 400 MB.

Osoby posiadające już konto pocztowe mogą się na nie dostać odpowiednio konfigurując swojego klienta poczty.

Serwer poczty wychodzącej ( smtp ) - adres : smtp.inds.pl
Serwer poczty przychodzącej ( pop3 ) - adres : pop3.inds.pl

Serwer pocztowy wymaga uwierzytelniania.

Lub poprzez stronę https://poczta.inds.pl

Dla połączenia smtp zalecamy korzystanie z portu 587, gdyż w przypadku połączenia z innych sieci ( na przykład na wyjeździe ) serwer może być niedostępny poprzez standardowy port 25. Serwer pop3 powinien być osiągalny na porcie 110 z każdej sieci. Serwer ma także możliwość nawiązywania połączeń szyfrowanych. W tym celu prosimy skonfigurować klienta podając powyższe adresy i zaznaczając opcję połączeń szyfrowanych ( SSL ). Porty dla połączeń szyfrowanych to odpowiednio: 465 dla smtp i 995 dla pop3. W większości przypadków porty zmieniają się automatycznie na podane wartości.

Osoby chcące przesłać jakieś dane na swoje konto mogą to zrobić poprzez połączenie ftp, logując się na adres ftp.inds.pl poprzez swojego klienta ftp i podając swój login i hasło.

UWAGA!!
1. Administratorzy zastrzegają sobie prawo do blokady, lub kasacji kont użytkowników, bądź stron na nich umieszczonych, bez ich wcześniejszego informowania, jeśli ich wykorzystanie lub umieszczone na nich dane są niezgodne z prawem, łamią prawa autorskie, powodują niestabilność pracy sieci, bądź samego serwera, oraz gdy konta służą do rozsyłania spamu/wirusów.

2. Prosimy uważać na osoby wyłudzające hasła do kont. Administratorzy nie proszą nigdy o podanie hasła.